Bříza

Sypané palivové dřevo z břízy je vhodné především do krbů. Jedná se o středně tvrdé dřevo, které dobře hoří i po navlhnutí. Cena je uvedena v jednotkách prms (krychle 1 m x 1 m x 1 m vyplněná sypaným dřevem). Zboží doručujeme v kontejnerech.

Doporučený
Sleva
Novinka
Výprodej
Bazar
Akce
Osobní odběr zdarma
Doprava zdarma
Dárek zdarma
Bříza
Varianty:
25 cm
33 cm
45 cm
Skladem (5+ ks)
-
+
1 050 
1 050 
868 

Popis

Jak používat břízu na topení?

Březové palivové dřevo je ideální především na roztápění krbu, krbových kamen a jiných topidel. Má skvělou vlastnost, kterou si oblíbili například táborníci a zálesáci – kůra břízy skvěle hoří, i když je vlhká až mokrá. Ne nadarmo je březová kůra součástí krabičky poslední záchrany, tzv, KPZky. Díky vyššímu obsahu síry totiž bříza hoří i polosyrová. 

Toto dřevo se také skvěle hodí do otevřených krbů, protože nevystřeluje uhlíky. Jeho nevýhodou je rychlé hoření, proto je doporučováno zejména na zátop a rozhoření. Výhřevnost břízy je průměrná s hodnotou 10 500 MJ/m3.

Jak březové dřevo nejlépe skladovat?

Palivové dříví doporučujeme uskladnit nejlépe v dřevnících nebo vyskládané podél domu. Při skladování dřeva se vyhněte jeho pokládání na zem a uchovávání ve vlhkých místnostech bez větrání, jako jsou například sklepy. Zde by totiž mohlo rychle zplesnivět.

Určitě také nedoporučujeme přikrývat dřevo plachtou, která by mohla výrazně prodloužit dobu jeho schnutí. Pokud nemáte speciální dřevník, můžete jej vyskládat například na palety. Pro efektivnější vyschnutí pokládejte dřevo kůrou dolů, aby vlhkost při vypařování neměla žádné překážky.

Není problém ani když vám dřevo na topení zmokne. Povrchová voda rychle vyschne, u břízy pak vlhkost ani nevadí – dobře hoří téměř za každých podmínek. 

Co znamená jednotka 1 prms?

Jednotka 1 prms znamená 1 sypaný metr. Tedy prostor krychle 1 m x 1 m x 1 m naplněný sypaným dřevem.

Recenze

* - povinné položky