Buk

Palivové dříví z buku dodáváme v kontejneru nebo na paletách. Díky svému dlouhému hoření a výhřevnosti je nejoblíbenější variantou na topení.

Doporučený
Sleva
Novinka
Výprodej
Bazar
Akce
Osobní odběr zdarma
Doprava zdarma
Dárek zdarma
Buk
Varianty:
25 cm
33 cm
45 cm
Skladem (5+ ks)
-
+
1 000 
1 000 
826 

Popis

Proč bukové dřevo na topení nejlepší?

Bukové palivové dřevo patří mezi nejkvalitnější a nejoblíbenější druhy dřeva na topení. Je vhodné do krbů, otevřených ohnišť, krbových kamen nebo dřevoplynových kotlů.

V dobře vysušeném stavu hoří dlouho a pomalu. Výhodou tohoto dřeva je také velmi malá popelnatost. Pokud je ale bukové dříví vlhké, hoří velice těžko. Doba schnutí je přitom okolo dvou let. Oproti měkkému palivovému dříví z jehličnanů, například ze smrku, se buk hůře zapaluje. Poskytuje stabilní s dlouhotrvající výhřevností 10 800 - 1 200 MJ/m3.

Jak uskladnit bukové dřevo?

Palivové dřevo doporučujeme uskladnit nejlépe v dřevnících nebo vyskládané podél domu. Protože bukové dříví patří mezi nejnáchylnější k plesnivění, věnovat zvýšenou pozornost jeho správnému skladování. Vyhněte se pokládání na zem, stejně jako umístění ve vlhkých prostorech jako jsou sklepy.

Umožněte schnoucímu dřevu dostatečně větrat, nepřikrývejte jej proto plachtou, která by mohla výrazně prodloužit dobu jeho schnutí. Pokud nemáte speciální dřevník, můžete dřevo vyskládat například na palety.

Pro efektivnější vyschnutí pokládejte dřevo kůrou dolů, protože právě kůra má vlastnosti podobné plachtě. Není problém, ani když vám dřevo na topení zmokne. Povrchová voda rychle vyschne.

Co znamená jednotka 1 prms a prm?

Jednotka 1 prms znamená 1 sypaný metr. Tedy prostor krychle 1 m x 1 m x 1 m naplněný sypaným dřevem.

Druhým způsobem měření objemu dřeva je jednotka 1 prm. Ta znamená 1 krychlový metr štípaného dřeva skládaného na paletách
 

Recenze

* - povinné položky