Smrk

Smrkové dřevo si oblíbíte pro jeho rychlé a intenzivní vzplanutí. Měkké sypané palivové dřevo dodáváme v kontejnerech, objednávat můžete po sypaných metrech (prms).
 

Doporučený
Sleva
Novinka
Výprodej
Bazar
Akce
Osobní odběr zdarma
Doprava zdarma
Dárek zdarma
Smrk
Varianty:
25 cm
33 cm
45 cm
Skladem (5+ ks)
-
+
600 
600 
496 

Popis

Proč používat smrkové dřevo na topení?

Měkké smrkové dřevo jehličnanů, které jsou oblíbené pro své snadné zapálení a intenzivní hoření. Má dobrou výhřevnost okolo 7 500 - 9 000 MJ/m3. Kvůli vysokému obsahu pryskyřice ale smrkové dřevo praská a odlétají z něj drobné uhlíky, není proto příliš vhodné do otevřených krbů a ohnišť. Jeho velkou výhodou je však kratší doba schnutí pohybující se okolo jednoho roku. Snadno se z něj také dělají třísky na podpal.

I když je smrkové dřevo oblíbené, není pro vytápění vhodné tolik jako třeba bukové. Hoří totiž výrazně rychleji, proto během zimních měsíců spotřebujete větší množství.

Jak uskladnit smrkové dřevo?

Palivové dříví doporučujeme uskladnit nejlépe přímo v dřevnících nebo vyskládané podél domu. Aby vám smrkové dřevo vyschlo co nejrychleji a nezplesnivělo, věnujte jeho jeho skladování pozornost. Obecně platí, že by se nemělo pokládat na zem. Proto jej vyskládejte ideálně na paletu nebo vyvýšenou plochu minimálně 15 centimetrů nad zemí.

Stejně tak dřevo neukládejte do vlhkých místností, například sklepů. Umožněte schnoucímu dřevu také dostatečně větrat a nepřikrývejte jej plachtou, která by mohla výrazně prodloužit dobu jeho schnutí. Pro efektivnější vyschnutí pokládejte dřevo kůrou dolů, jelikož právě kůra má vlastnosti podobné plachtě.

O problém se nemusí jednat, ani když vám dřevo na topení zmokne. Povrchová voda rychle vyschne.

Co znamená jednotka 1 prms?

Jednotka 1 prms znamená 1 sypaný metr. Tedy prostor krychle 1 m x 1 m x 1 m naplněný sypaným dřevem

Recenze

* - povinné položky