Jak nakupovat

Jak vybrat správné palivové dřevo?

Hledáte kvalitní palivové dřevo? U nás seženete zásoby na celou topnou sezónu jednoduše přes internet. Stačí si vybrat druh dřeva, který splňuje vaše požadavky, zadat množství a zaplatit. 

Nejste si jistí, jak na to? Připravili jsme pro vás návod, který zodpoví všechny vaše otázky.

Jaký druh dřeva je nejlepší na topení?

Jednotlivé druhy dřeva se liší svou tvrdostí, rychlostí hoření a výhřevností. Buk, smrk i bříza mají rozdílné vlastnosti, o kterých byste měli vědět. Před nákupem palivového dříví si tedy ujasněje, kde vaše dřevo použijete. Bude vám sloužit hlavně na podpal, do krbu nebo hledáte efektivní řešení, které vám ušetří velkou část nákladů za vytápění?

 

 

Bukové dřevo je skvělé na topení

Bukové dřevo je tvrdé, odolné a vydrží hřát stabilní teplotou delší dobu. Jeho nevýhodou je dlouhá doba schnutí – okolo dvou let. Hodí se nejen ke klasickému topení, ale i jako dřevo do krbu. 

Jedná se o mírně dražší variantu, která má však lepší vlastnosti než jiné druhy. Hoří stabilně, dlouho a pomalu. Bukového dřeva tedy budete potřebovat menší množství.

img

Dřevo z břízy hoří i vlhké, ale zato rychleji

Pokud hledáte středně tvrdé dřevo vhodné jak k topení, tak i do krbu, vyzkoušejte břízu. Velkou výhodou snadné vzplanutí, i když je vlhké. Zapálená bříza nevystřeluje žádné uhlíky a má dobrou výhřevnost. Její nevýhodou je, podobně jako v případě smrku, rychlé hoření. Perfektně tak poslouží především na rozhoření nebo zátop.

img

Měkké smrkové dřevo je ideální na třísky, budete ho ale potřebovat velkou zásobu

Dřevo z jehličnanů, konkrétně ze smrků, je z naší nabídky nejlevnější. Pokud s ním ale budete chtít topit po celou sezónu, budete muset udělat větší zásoby. Smrkové dříví je totiž známé tím, že hoří velice intenzivně, snadno se zapaluje, ale vydrží kratší dobu než ostatní druhy. 

Díky vysokému obsahu pryskyřice také praská a vystřeluje malé uhlíky. Jeho měkkost je vhodná na dělání třísek, které jsou jedním z nejlepších řešení k rozdělání ohně.

img

Jak dřevo objednat?

Na našem e-shopu nabízíme dřevo sypané i skládané. Ze sypaných vybírejte břízu, smrk i buk, ze skládaných to jsou bukové špalky. Na e-shopu si zvolíte požadovaný druh dřeva a jeho množství. 

Používáme jednotky prms a prm. V případě 1 prms je o krychli 1x1x1 metr naplěnnou sypaným dřevem. V případě 1 prm jde o krychli 1x1x1 naplněnou skládaným dřevem.

Doprava

Palivové dřevo vám dovezeme dle domluvy s naším dispečinkem.  V případě zájmu vám pomůžeme s uložením dřeva do dřevníku za příplatek 500 Kč. 

Měření palivového dřeva